Výživa Borderky

3. července 2006 v 21:13
Výživa štěněte
Ke správnému vývoji štěněte je nutná strava, která obsahuje všechny potřebné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Na trhu je dnes již dostatek kompletních suchých krmiv, které po stránce výživy štěně zabezpečí tak, že již není nutné dodávat štěněti vitamíny a minerální látky. Při použití kompletních suchých krmných směsí je přídavek vitamínů a minerálů nevhodný, protože by narušil pečlivě připravenou rovnováhu krmiva.
Výživa dospělého psa
I pro dospělého psa je složení potravy velmi důležité. Má vliv na jeho zdravotní stav, tělesnou kondici a kvalitu srsti. Pohybově aktivní pes potřebuje energeticky bohatou stravu, kterou renomovaní výrobci krmiv přizpůsobili tak, aby takovýmto psům pokryla veškeré jejich potřeby. Pro takovéto psy sestavila firma Tekro kompletní granulovanou stravu Aport Professional Premio, s rýží, drůbežím a rybím masem.
Výživa starého psa
Starý pes již nebývá tak aktivní jako pes v aktivním věku, a také se mění jeho látková výměna. Proto je vhodný pomalý přechod na odlehčenou stravu pro seniory, která staršímu psovi zajistí dostatečný přísun všech živin, které v tomto období života potřebuje, a udrží jej vitálního i ve vysokém věku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leil@ Leil@ | 9. září 2006 v 20:07 | Reagovat

njn borderka s jackem jsou nejlepsi psici na svete!!! nemyslis?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama