Výživa psa

3. července 2006 v 20:53
Výživa štěněte
Štěně potřebuje pro svůj správný vývoj kostry a svalstva vyváženou, kvalitní stravu, která obsahuje i doporučené množství vitamínů a minerálních látek. Řady Kompletních suchých krmiv od renomovaných výrobců zahrnují i stravu, speciálně určenou štěňatům, která jim zajistí přísun všech potřebných složek ve správném poměru.
Výživa dospělého psa
Strava v dospělém věku psa má vliv na jeho zdraví, kondici i kvalitu srsti. Měla by být vybrána podle potřeb psa a podle jeho aktivit. Pohybově aktivnější pes potřebuje v potravě větší příjem energie, než pes, který se pohybuje málo. Strava by měla být vyvážená a musí obsahovat všechny složky potřebné pro zdravý život psa.
Výživa starého psa
Psovi v seniorském věku se mění metabolismus a nebývá také tak pohybově aktivní. Jeho organismus už nemá tak velké nároky na příjem energie v podobě tuků, ale je potřeba zvýšit příjem vitamínů a minerálních látek. Vhodné je také nepoužívat krmivo s vysokým obsahem bílkovin, aby se nezatěžovaly ledviny. Přechod na stravu pro seniory, která je dnes také běžně k dostání ve specializovaných prodejnách, by měl být postupný a je dobré psovi denní dávku rozdělit do několika menších dávek pro usnadnění trávení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama